O nas 

+48 604 487 393

Centrum Pomocy Osobom Starszym „Elżbietanki” to dom całodobowej opieki znajdujący się w Lesznie przy ul. Niepodległości 37. Prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek Prowincja Poznańska, które w charyzmacie ma wpisaną opiekę i pomoc osobom starszym, chorym i najbardziej potrzebującym. Misją Założycielek Zgromadzenia była opieka nad chorymi w ich własnych domach. Pracę podejmowały z miłości do Chrystusa i w takim duchu ofiarności i szacunku do każdego Mieszkańca Zgromadzenie podejmuje te misję.

Wszystko, co uczyniliście jednemu
z tych braci moich najmniejszych, Mieście uczynili.” /Mt 25, 40/

„Musimy innych uszczęśliwiać” /św. Elżbieta/

Działamy w oparciu o decyzję Wojewody Wielkopolskiego na prowadzenie działalności statutowej placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom starszym, przewlekle chorym lub osobom niepełnosprawnym PS – 11.9423.2.7.2019.7 – wpis do rejestru placówek pod numerem 41.
Dom przeznaczony jest dla 35 osób. Przystosowany jest architektonicznie do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Budynek jest wielokondygnacyjny z windą. Wyposażony jest w system alarmowo-przyzywowy i system przeciwpożarowy. Dysponujemy pokojami jedno i dwuosobowymi z łazienkami przystosowanymi do osób niepełnosprawnych. Na każdej kondygnacji znajduje się pokój dziennego pobytu, do dyspozycji TV i Internet. Posiadamy własną salę gimnastyczną oraz gabinet masażu. W budynku znajduje się Kaplica, z której Mieszkańcy mogą korzystać. Przy budynku jest teren zieleni. Wyjście na teren jest przystosowane z podjazdem i utwardzonymi ścieżkami. Tutaj tez znajduje się obszerny parking dla odwiedzających i gości. W okresie wiosenno-letnio-jesiennym są wystawiane ławki, stoły oraz parasole. W domu znajduje się sala wielofunkcyjna na spotkania czy imprezy oraz biblioteka. Posiadamy własną kuchnię i pralnię.

Dom jest prowadzony zgodnie:
• z obowiązującymi odpowiednio przepisami dotyczącymi pomocy społecznej,
• z zasadami miłości chrześcijańskiej, założeniami Konstytucji Zgromadzenia oraz Statutami Prowincji.