20231123 103029
|

Bajeczna Chemia i Chemiczny wulkan

Dzieci z grupy Poziomek i Pszczółek uczestniczyły w kolejnych zajęciach z Bajecznej Chemii. Tematem zajęć była reakcja chemiczna, która powstała po połączeniu zasady z kwasem.

Dzieci przy pomocy zgromadzonych materiałów oraz chemicznych przyrządów wykonały swój własny wybuch lawy z wulkanu. Podczas tego doświadczenia dzieci dowiedziały się w jaki sposób kwas reaguje z zasadą (kwasek cytrynowy + soda oczyszczona), dzięki wybuchowi kolorowego wulkanu (zabarwionej bibułą wody).

Przedszkolaki oglądały także krótki film edukacyjny pt. „Dinozaury i wulkan”, z którego dowiedziały się o trzech stanach skupienia: ciekłym, stałym i gazowym, a także zrozumiałą zasadę oddychania i proces fotosyntezy.

Pszczółki dowiedziały się też, czym jest smog i dlaczego jest szkodliwy dla naszego zdrowia oraz w ramach ćwiczeń zaproponowały, w jaki sposób można dbać o naszą planetę. Dzieci oprócz tak ważnych wiadomości uczyły się także współdziałania w grupie, czekania na swoją kolej oraz precyzyjnego wykonywania danej czynności.

Podobne wpisy