Dsc6486 Kopia
||

Niezapominajki i Jagódki w Alpakomanii

Dzieci z grupy „Niezapominajki” i „Jagódki” wybrały się na wycieczkę autokarową do Alpakomanii w Tarchalinie. Cały czas spędziliśmy na świeżym powietrzu w towarzystwie przepięknych alpak i nie tylko. Było ich naprawdę sporo: czarne, białe, kremowe, brązowe, a każda z nich miała swoje imię na które oczywiście reagowała.

Pani Katarzyna przekazała dzieciom bardzo ciekawe informacje o alpakach. Dużo radości sprawiło dzieciom kamienie, głaskania oraz spacer z alpakami, odważni nawet dali alpakom buziaka. Mieliśmy przyjemność również zobaczyć oraz karmić kózki, osiołki i daniele. Nasze przedszkolaki atrakcyjnie spędziły czas na warsztatach z Miśkolandią, podczas których wykonywały megaciągnący się slime.

Pani animator natomiast zorganizowała dzieciom różne zabawy a chętne dzieci mogły skorzystać z warsztatów plastycznych podczas których wykonywały alpakę z użyciem naturalnych włosów samej alpaki. A chwile spędzone w Alpakomamii uwieczniła Pani Jagoda – JagodoweOko, która wykonywała dzieciom ciekawe ujęcia.

Szczęśliwi a zarazem zmęczeni wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiadek. Serdecznie dziękujemy Pani Michalinie Chmielewskiej- Miśkolandia i Pani Jagodzie Kowalskiej – JagodoweOko.  

Podobne wpisy