IMG
||

„Wielkie emocje małych ludzi” – rozmawiamy o smutku

W ramach realizacji innowacji pedagogicznej „WIELKIE EMOCJE MAŁYCH LUDZI” dzieci z grup Motylki oraz Jagódki uczestniczyły w zajęciach poświęconych emocji, jaką jest smutek. Podczas spotkania Przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt.”Balony dla Fryderyka”, które stało się punktem wyjścia do rozmów o uczuciach i sytuacjach wywołujących smutek. Dzieci wspólnie zastanawiały się, jak można radzić sobie ze smutkiem oraz dzieliły się własnymi pomysłami na poprawę nastroju. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawie ruchowej, śpiewały i tańczyły, a także wykonywały zadania na kartach pracy związane z tematyką zajęć. Podczas spotkania wykorzystano elementy TIK, dzięki którym dzieci mogły w atrakcyjny dla nich sposób utrwalić zdobytą wiedzę i rozwijać umiejętności rozpoznawania emocji.

Podobne wpisy