Dsc 0111

XI Leszczyński Dzień Przedszkolaka

Dzieci z grup sześcio i pięcio latków wzięły dziś udział w XI Leszczyńskim Dniu Przedszkolaka. Wydarzenie odbyło się pod hasłem „Z Kopernikiem za pan brat, wstrzymał słońce, ruszył świat”. Całe spotkanie miało miejsce w parku im. Leszczyńskich Satyryków przy Teatrze Miejskim.

Na miejscu organizatorzy oficjalnie rozpoczęli tegoroczny dzień przedszkolaka poprzez hymn „W układzie słonecznym” w wykonaniu Cezika. Potem według planu wszystkie przedszkola przechodziły do różnych stref, które były zorganizowane przez nauczycieli szkoły licealnej oraz wolontariuszy, czyli uczniów.

Przedszkolacy doskonale bawili się uczestnicząc w zabawach i pokazach w pięciu strefach tematycznych:

  • W strefie scena gdzie miało miejsce przedstawienie teatralne pt. „Mikołaj Kopernik opowiada przedszkolakom o planetach.”
  • W strefie naukowej – „Z matematyką za pan brat – jak Kopernik ruszę świat.”
  • Strefie ruchowo – tanecznej „Z Kopernikiem tańczy zuch, robi tu kosmiczny ruch.”
  • Strefie teatralnej – Podróż w kosmos.
  • Strefie ruchowo sportowej – „Z Kopernikiem dziś ćwiczymy, kiedyś w kosmos polecimy.”

W każdej z tych stref dzieci dowiedziały się czegoś ciekawego. W strefie naukowej mogły poszukać planet ukrytych w różnych fakturach. W strefie matematycznej wykonywali działania, a w strefie tanecznej trochę się poruszaliśmy. Natomiast w strefie, w której byli policjanci dzieci miały okazje zaobserwować w jaki sposób pracują psy policyjne oraz dowiedziały się, że każdy z nas ma inne linie papilarne, a mogliśmy tego zobaczyć poprzez odbicie palca na kartce papieru. Na końcu dzieci dowiedziały się kim był Kopernik poprzez filmik, który obejrzeliśmy w teatrze.

Serdecznie dziękujemy organizatorom!!! To był bardzo miły dzień.

Podobne wpisy